Profil:

Vikargården tegnes af Rolf Kuhre og Helle Korsled

Rolf Kuhre har 7 års erfaring som selvstændig indenfor rekrutterings branchen, og har tidligere arbejdet som regions chef og salgsdirektør. Han har et stort netværk indenfor mange brancher.

Helle Korsled har 15 års erfaring indenfor HR og Regnskab, og har tidligere haft ledende stillinger inden for økonomi, HR Management og kundeservice. Helle har ligeledes et bredt kendskab til dansk erhvervsliv.

Vikargården er etableret i 2016 og har hovedkontor i Albertslund på Værkstedsgården 7, 1 sal. Arbejdsopgaverne strækker sig fra egentlig rekruttering, hvor vi medvirker hele vejen gennem ansættelsesprocessen til vikarservice, hvor vi enten trækker på vores databank eller hurtigt skaffer egnede emner via vores netværk eller ved annoncering.

Uanset opgaven yder vi en seriøs og professionel indsats med etik og diskretion i højsædet. Vi anvender en række gennemprøvede metoder inden for rekruttering og virksomhedsanalyse og lægger stor vægt på kun at præsentere absolut egnede kandidater. Uanset opgavens art er alt papirarbejde på plads fra første dag.

Vi arbejder principielt i alle brancher, men har især erfaring og netværk inden for økonomi, finans, administration, kundeservice, salg, marketing, lager, produktion og håndværk. Alle henvendelser behandles fortroligt; for os er diskretion en selvfølge.

Vores team:

Rolf Kuhre

Partner

(+45) 22 33 64 57
rolf@vikargaarden.dk

Helle Korsled

Partner

(+45) 23 83 38 09
helle@vikargaarden.dk

Jan Jeppesen

Regionschef Jylland

(+45) 40 14 14 62
jan@vikargaarden.dk

Susanne Worm

Vikarkonsulent Sjælland

(+45) 21 97 10 53
susanne@vikargaarden.dk

Jette Dalsager

Rekruteringskonsulent

(+45) 29 78 11 26
Jette@vikargaarden.dk

Laila Littau

Vikarkonsulent Sjælland

(+45) 23 98 76 66
laila@vikargaarden.dk

maria lund

Teamleder

(+45) 60 21 41 86
maria@vikargaarden.dk

Diana holovati

Backoffice

(+45) 30 50 45 38
diana@vikargaarden.dk

Kirsten jensen

Facebook koordinator

(+45) 70 20 10 66
info@vikargaarden.dk

Tina Nielsen

Backoffice

(+45) 70 20 10 66
info@vikargaarden.dk

Sjarlotte Spindborg

Teamkoordinator

(+45) 20 57 80 87
info@vikargaarden.dk

Celina Woodrow

Vikarkonsulent

(+45) 20 57 80 87
Celina@vikargaarden.dk

© Vikargården. All Rights Reserved